AltaRoma Alta Moda

AltaRoma Alta Moda

AltaRoma Alta Moda
İlkbahar&Yaz 2012

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen AltaRoma Alta Moda, moda, sanat ve yaratıcılık algılarını harmanlayan tasarımcıları, 27-31 Ocak tarihleri arasında Roma’da ağırladı. Kar ve soğukla mücadele ettiğimiz günlerde sergilenen birbirinden şık ve ateşli İlkbahar&Yaz 2012 koleksiyonlarındaki gece elbiseleri, bizlerin en çok dikkatini çeken parçalardan oldu.

Lübnan kökenli tasarımcı Jack Guisso’nun tasarımları, hareketli askılar ve uçuşan eteklerle dikkat çekiyor. Guisso, aynı zamanda tercih ettiği pastel renkler ve akıllıca yerleştirilmiş payetleriyle modern bir görüntü oluşturmuş.

Gattinoni’nin hazırladığı tasarımlarda ise fütürist yaklaşımlar göze çarpıyor ama dişilik de ön planda tutulmuş. Metalik griyle kontrast oluşturmak için farklı renklerde pleksiglas parçalar kullanan İtalyan tasarımcı, parlak kumaşları tercih ediyor.

Dişiliğe ve kadınlara adadığı tasarım anlayışıyla ürün veren tasarımcı Tony Ward, yeni kreasyonlarını transparan parçalarla zenginleştirmiş. Dökümlü kumaşlar kullanmayı tercih eden tasarımcı, dekolte konusunda da cesur davranmış.

kwanpen