Van Cleef & Arpels Bals de Légende

Van Cleef & Arpels Bals de Légende

“Aristokrasinin doğası, alegorik, mitolojik, satirik ve burlesk sahnelerle harmanlanmış müzik, dans ve şiirin birleşiminden meydana gelen eğlence…”   Prens Jean-Louis de Faucigny-Lucinge


Hangi dilde olursa olsun, balo kelimesi duyanın aklında aynı görüntüleri yaratır; ihtişam ve uyum dolu bir an. Balo, tüm özelliklerinin yanı sıra prestijli bir etkinliktir ve organizasyonu sırasında her şey incelikle gözden geçirilir. Kostümlerden masa örtülerine kadar her şey özenle, orada olmayı arzuladıkları için orada olan insanlar tarafından bir araya getirilmişlerdir. Bir hanımefendinin ya da beyefendinin ev sahipliğinde gerçekleşen bu özel anların parıltısını da elbette mücevherler sağlar.

Van Cleef & Arpels’ın Bals de Légende’ı (Efsanevi Balolar), beş ayrı set halinde geçtiğimiz yüzyılın beş balosundan esinlenerek hazırlanmış,  her şey bir yana Paris’i hatırlatan bir koleksiyon.

Kolyeler, tokalar, yüzükler Van Cleef & Arpels’ın geleneksel kabiliyetiyle bir araya gelince ortaya, en az ilham kaynaklarının kendileri kadar, efsanevi ve özgün mücevherler çıkmış.

kwanpen