Goa ve Kerela

Goa ve Kerela

Doğu Mistizminin Tropikal Hali

Goa ve Kerela

 

Goa

Goa plajları, şelaleleri, mağaraları, tapınakları ve kiliseleriyle ünlü bir turizm rotası. Üstelik Goa için yazı beklemek zorunda değilsiniz. Muson mevsimi dışında kalan geniş zaman diliminde Goa’nın yüzmeye uygun tertemiz bir denizi var.

 

Goa Devlet Müzesi, the Secretariat, Braganza Evi ve Rachol Ruhban Okulu mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Ayrıca Portekiz rejiminin izlerini görmek için Aguada Kalesi ziyaret edilebilir.

 

Palmiye ağaçları altında incecik kumların tadını çıkarırken Hindistan cevizi içinde hazırlanmış tropikal kokteylinizi yudumlamak istiyorsanız Goa sizi bekliyor. Anjuna, sabaha kadar ‘Goa Trance’ müziği eşliğinde süren Dolunay Partileri ile Goa’da görülecek yerler arasında bir numarada yer alıyor.

 

Kerela

Economic Times’a göre Hindistan’ın yaşamak için en iyi 10 şehrinden beşi Kerela’da yer alıyor. Tatil anlayışınızda daha çok su kanalları arasında tekne gezisi, vahşi yaşam bölgelerinde trekking yapmak, tropik plajlarda yüzmek, yoga ile dinginleşmek varsa Kerela, Hindistan’ın ortasından güneyine dek uzanan kanallar, nehirler ve Hindistan cevizi ağaçlarıyla dolu olağanüstü tropik ve bereketli topraklara sahip bir şehir. Kanal gezisi yaptığınız geniş botlarda gece konaklama şansınız da bulunuyor. Kerela ayrıca Ayurveda ile tedavi olmak isteyenlerin de tercih ettiği bir rota.

 

 

 

 

 

kwanpen