Madrid Moda Haftası

Madrid Moda Haftası

Madrid Moda Haftası
Madrid Moda Haftası, İspanyol tasarımcıların ve moda tutkunlarının ajandalarındaki en önemli etkinlik. 1-5 Şubat tarihleri arasında, 55’inci kez düzenlenen etkinlikte hem yeni hem de köklü isimlerin kreasyonları yer aldı.

Ion Fiz
10’uncu Yıl Kutlaması
Bu yıl, Ion Fiz diğer tasarımcılardan farklı olarak kendi adını verdiği markasının 10’uncu yılına girmenin de heyecanı yaşamış olmalı. Koleksiyonun tümünde 10 sayısını kilit nokta olarak belirleyen tasarımcı, 10 farklı renk ve kumaştan, 10 farklı formda tasarım oluşturmuş. Soğuk ve sıcak renk kullanımına dikkat eden tasarımcının paletinde bej ve gece mavisi gibi zor renkler de yer alıyor.

Juanjo Oliva
Sade Çizgiler
İlk defa Sonbahar&Kış 2005 koleksiyonuyla Madrid Moda Haftası’na dahil olan Juanjo Oliva, o günden bu yana her yıl yeni koleksiyonlarıyla etkinliğe katılmaya devam ediyor. Bu yıl hazırladığı klasik şık modellerle ilerleyen Oliva, net kesimli sade tasarımlarıyla göz dolduruyor.

Maya Hansen
5th Avenue
Korselerle birlikte kullanılan özel kesim etekler, ışıltılı taşlarla süslü siyah elbiseler… Tasarımcı Maya Hansen’ın, 5th Avenue adını verdiği koleksiyonu için ilham aldığı kaynağın ne olduğu çok açık; New York. Mücevher renkleri kullanmayı tercih eden Hansen’ın en büyük yardımcısı ise Swarovski taşlar.

kwanpen