Matthew Williamson

Matthew Williamson

 

“2008 British Fashion Awards” ödüllü İngiliz moda tasarımcısı Matthew Williamson tarafından Bulgari’nin 2011 İlkbahar&Yaz kreasyonu için özel olarak tasarlanan kapsül biçimli çantalar, çarpıcı bir modernliği yansıtıyor. Futuristik bir ruhu barındıran tasarımlar, geometrik çizgileri, kaleydoskop desenleri, mücevherlerle bezeli detayları ve cesur renkleriyle “tropik ve kentsel” bir havaya sahip bulunuyor.

Tasarımcı, bu koleksiyonunda özel bir kaleydesyop desenin yanı sıra Bulgari’nin zengin gelenekselliğini de yansıtan, modern, çağdaş bir his oluşturmak istediğini belirtiyor. 

Altıgen formdaki çantalarda, mavi, yeşil ve pembe tonların yer aldığı emerald palm, sapphire galaxy ve crystal butterfly olarak adlandırılan kaleydoskop desenler kullanılmış.

Bulgari’nin diğer tasarımlarında da olduğu gibi, çizgisel ve simetrik formlar, motifler ve detaylar, sanat ve mimarinin yanı sıra renk ve materyallerin de uyumu içerisinde bütünlük oluşturmuş. Matthew Williamson tarafından seçilen renk paleti, İtalyan markasınınestetik lisanı ile de uyum içerisinde.

 

Şehrin tüm dinamizmini ve metropol hayatının süratini yansıtan çizgiler; iş randevuları, alışveriş ve haftasonu kaçamaklarını çağrıştıran bir ritme sahip. Altıgen formun kullanıldığı çantalar, modern metropol hayatının mimarisini de yansıtıyor. Zümrüt, yakut ve safir tonlarını taşıyan cesur renkleriyle Matthew Williamson’un bu koleksiyonunda vaketanın kullanıldığı yer yer deri örgüden askılı çantalarının cüzdanları da bulunuyor.

kwanpen